Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

25. 04. 2021 12:05:30
Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

Posloužili jsme a stále sloužíme jako perfektní pokusný vzorek, jak budeme jako celek jednat v situaci, kdy značná část obyvatel bude díky propagandě, médiím a rádoby odborníkům vystrašená, poslušná a tak zpracovaná, že bude odsuzovat každý hlas proti, jakkoliv by byl rozumný a logický. V tom určitě velká část obyvatelstva nezklamala.

Nezapomínejme, že zde byly pouštěny médii do éteru neověřené a mnohdy zkreslené informace a čísla řady pomazaných hlav! Docela možná, že úmyslně. Jestliže někdo opakovaně v přímých přenosech vykřikoval, že se v ČR budou válet tisíce mrtvol, nemocní budou léčeni na chodbách přeplněných nemocnic a u krematorií budou stát fronty chladících vozů a pak prohlásí, že nadsazoval, aby se lidé báli, čtěte část v rozhovoru začínající otázkou Na sociální síti jste psala – ZDE1, tak je to naprosto stejně nemocný člověk, jako dement, který ohlásí v nemocnici neexistující bombu. Ale stát takovou práci „odborníků“ a médií pravděpodobně vítal. Kolik lidí asi zemřelo díky takové politice na strach, stres a z celé situace plynoucí osamělost, nastartované nemoci těla i ducha, pro jejichž léčbu byly nemocnice uzavřeny? To už nikdo nikdy nespočítá, ale neměli bychom na taková svinstva zapomenout.

Nezapomínejme, jak nás dennodenně z obrazovek zastrašoval doktor Milan Kubek. Především, jak horoval pro zavření továren – ZDE2 zcela stejně jako odborář Josef Středula. Oba specialisté na likvidaci ekonomiky opakovaně osočovali vládu z nezodpovědnosti i s řadou dalších povykujících odborníků vynořivších se najednou kdoví odkud. A co nám ukázalo testování ve firmách??? Nepatrné procento záchytu a nepomůže ani ohraná píseň na nekvalitní testy – ZDE3. V podstatě stejný výsledek se nyní ukazuje u škol a školek. Ani test s PCR testy nedokázal zvrátit skutečnost, že oproti tvrzením mudrců opravdu školy, školky, firmy, úřady apod. nejsou semeništěm epidemie koronaviru. Místo nadšení však vláda reaguje spíše zklamaně a navrhuje testování na každém rohu. Ještě snad někdo z kamarádů nevydělal dostatečně na testech a respirátorech?

Nezapomínejme, jak drtivá většina občanů socialistické republiky v roce 1989 skandovala Nejsme jako oni! Stejná většina se těšila, že budeme moci říkat své názory nahlas, beze strachu z postihu, z udavačů, ze ztráty pracovní pozice, z rozvracení republiky. Dnes jsou nositelé vlastních názorů rozcházející se s mainstreamem nebo vládou dehonestováni a hanlivě označováni za fejkaře, póvl, který lže a je nebezpečím pro společnost. Jako například odsuzovaný a umlčovaný profesor Žaloudík – ZDE4. Stát vytváří oddělení pro sledování (údajně) dezinformačních webů a článků, platí si udavačské neziskovky a ano, opět v odpadu společnosti podporuje touhu po udávání sousedů, a oživuje zvyky z dob nacistické a komunistické diktatury v naší zemi. Mezi nejhlasitější cenzory EU patří bohužel česká občanka Věra Jourová – ZDE5, která vzhledem k roku narození (1964) dobře poznala komunistickou cenzuru. No, člověk nikdy neví, co se mu v životě bude hodit. Nenápadně tak spoluvytváří diktaturu možná ještě horší.

Nezapomínejme, že je rozdíl mezi dodržováním rozumných protiepidemických nařízení a tupými zákazy, kdy jsou naše svobody omezovány partou náhle se zviditelnivších skupin specialistů, kteří však nemají právo a ani schopnosti řídit stát! Přesto se jimi vláda zaštiťuje, schovává se za ně, místo aby jejich hlas brala pouze jako poradní. A všichni, včetně ministra zdravotnictví, jsou šťastní, že můžou zodpovědnost za nesmyslná nařízení hodit na někoho jiného. A propagují nadále opravdu dokonale vypatlaná nařízení, že i dvakrát týdně testované děti musí ve škole nosit roušky.

Nezapomínejme, že z nás vláda a jejich rádcové dělají tupé ovce a hlupáky, jestliže neustále tvrdí, že malé obchody a služby jsou i při dodržování hygienických nařízení stále nebezpečné. Když je zapotřebí, dovedou do omrzení opakovat, jak hrozná čísla jsou v Německu, Polsku, Maďarsku, ale že na Slovensku jsou otevřené obchody, služby, hotely – ZDE6, o tom na tiskovkách nepadne ani slovo. Jen obvyklé sliby Karla Slibotechny Havlíčka, co všechno se otevře, aby se to po jednání vlády zase dementovalo. Ovšem přímo infarktová jsou již donekonečna omílaná hesla jako za socialismu: tisíckrát vylhané Ještě to těch pár týdnů vydržte, Spolu to zvládneme, To už je opravdu poslední omezení, Dodržujte všechna nařízení, ať můžeme konečně rozvolnit... O vládě, která nedodržuje zákony a nikdo ji netrestá, ani nemluvě.

Nezapomínejme především, že vždy, když se situace blíží k slibované metě, přijdou politici a jejich neomylní rádcové pokaždé s ještě přísnějším nastavením možností rozvolňování. Jak se dušoval bývalý ministr Jan Blatný, že po vynálezu jeho podivné pouliční směsky se všechno bude řídit touto tabulkou. Jakmile přišla nutnost rozvolňovat, PES přestal platit a dalším kritériem se stala meta 3000 pacientů v nemocnicích. Když se začala blížit skutečnosti, přijde nový ministr Petr Arenberger a jeho nová parta rádců a nastaví příčku zase vysoko a začíná se u 100 nakažených na 100.000 obyvatel. Co si vymyslí tito novodobí diktátoři příště?

Prostě nezapomínejte a hlasitě se ozvěte, pokud si myslíte, že už toho oblbování bylo dost!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Radomír Dolanský | neděle 25.4.2021 12:05 | karma článku: 28.19 | přečteno: 726x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ladislav Větvička

Konečně su v bezpeči - sudruzi v parlamentu budu brzo podepisovat smluvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roku od plyšaku to trvalo! Furt sem se na ulici citil taky nejisty, zranitelny, ten pocit nebezpeči byl prostě všude. Až fčil se to měni. Černochova podepsala s černochem smluvu o dočasnem pobytu vojsk.

6.6.2023 v 11:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 |

Jan Ziegler

Kachovskou přehradu vyhodili do povětří Rusové

Je jasné, že z tohoto incidentu se budou vinit obě strany, pádnější důvody pro zničení vodní nádrže však měla Moskva. Nemyslím si, že by si Ukrajinci chtěli takto amatérsky znemožnit vlastní protiofenzívu.

6.6.2023 v 11:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XXXVIII. (o milencích a manželích i třpytu)

Rád budu šlapat do kaluží a promočenou mít i kůži, i s pouhou nadějí, že potom krásněji krůpěje zatřpytí se v růžích.

6.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 16.83 | Přečteno: 194 | Diskuse

Miroslav Semecký

Trochu bolehlav na Sicílii.

Dnes opět pršelo. Lidé si stěžují na špatné počasí. Prý to není na květen ani červen obvyklé. Dobré je, že koncem tohoto týdne, porostou hříbky a bude jich kotel.

6.6.2023 v 3:26 | Karma článku: 5.41 | Přečteno: 213 | Diskuse

Iva Votočková

Mrtvé oči starého muže

Máloco se dotkne srdce tak silně jako okamžik, kdy v očích druhého člověka vyhasne jiskra života. Ne, všechna srdce jsou však otevřená. Lze to někomu zazlívat?

5.6.2023 v 23:37 | Karma článku: 12.51 | Přečteno: 199 |
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...