Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Vrbětice přijdou právě vhod

18. 04. 2021 10:17:09
Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

V současné eskalaci Studené války II se hodí každé obvinění nepřítele, a to bez ohledu na to, zda existují nevyvratitelná fakta nebo pouze domněnky jakkoliv opodstatněné. Kdyby taková fakta neexistovala, stejně se to občan nikdy nedozví, protože na nepříjemné otázky se jednoduše odpovídá, že informace spadají do režimu utajení. Takže na řadu přijde propaganda, kterou naše mainstreamová média ovládají perfektně, a již rok si ji procvičují momentálně na covidu. Propaganda tak dovedená k profesionalitě, že by Goebbels závistí vraždil.

Jak je vidět, přestože dle vyjádření Andreje Babiše – ZDE1, které mistrně přednášel rozechvělým hlasem, jako by oznamoval, že jsme ve válce, existuje důvodné podezření, ale nikoliv jistota, kdy se slova o údajném, nikoliv jistém a nevyvratitelném zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích teprve šetří, ministr vnitra Hamáček již trestá. Když si přečteme článek – ZDE2, je nepochopitelné, z čeho mají naši politici obavy? Dvojice agentů v Česku blbě nastaví roznětku nebo si úplně spletou místo, v Británii otráví/neotráví Skripala s dcerou, takže je jasné, že se pohybují buď pod identitou Pat a Mat nebo Laurel a Hardy. Jestli Rusko lepší agenty nemá...? Tak trochu to rovněž připomíná fanatické hnutí MeToo, kdy si po mnoha letech nějaká ženská vzpomene, že ji chlap plácl po zadku. A jak na sviňu to byl zrovna vždycky někdo známý, boháč, herecká hvězda, nikdy guviř z OKD. Zde se taky trestalo bez důkazů, bez soudů.

Eskalace napětí mezi Spojenými státy a Ruskem se očekávala ihned po vítězství Joea Bidena. Demokraté jsou na rozdmychávání sporů ve světě experti. Neuběhlo ani pár měsíců, a je to tady. Ukrajinci škemrají o vstup do NATO, což je obrovská šance pro Američany posunout se až na hranice Ruska. Ovšem zapomínají na velmi podobnou snahu Sovětského svazu v roce 1962, tzv. Karibská krize, což byl jen krůček od 3. světové války. Kdo dnes tleská snahám Spojených států dostat se na Ukrajinu, je naprostý blázen, protože si koleduje o válečný konflikt, který jako vždy nejvíce odnese Evropa. Po DVACETI letech končí okupace Afghánistánu. Spojené státy nesmyslnou válkou překonaly rekord Sovětského svazu o deset let. Mimochodem, i Česko, zamindrákované vlastní okupací, bez výčitek okupovalo jiný stát a omlouvá to v podstatě stejně jako tehdy vládnoucí komunisti okupaci Sovětským svazem. Z Německa se americká vojska mají rovněž přeskupovat, takže stačí, aby takzvaná česká demokratická opozice napsala nějaký zvací dopis, aby nás zase někdo chránil na věčné časy (ani o minutu déle).

Spojit Vrbětice s Ruskem však může mít ještě několik nezanedbatelných přínosů. Vzhledem k situaci se zásobováním západními vakcínami, kdy je mimochodem opravdu velmi zajímavé, že kapitalistický trh v tomto případě funguje záhadně úplně stejně, jako kdysi fungoval ten socialistický – váznou dodávky, hrozilo, že v Evropě se státy přikloní k ruské vakcíně, jak se již mnohde děje. Takže tento problém máme vyřešený. S někým, kdo nás ohrožuje, se obchody nedělají, i kdyby mělo zemřít kdoví kolik Čechů bez očkování.

S rozumnými otázkami bez zbytečných emocí, jaký motiv by Rusi k vyhození skladu mohli mít, přišel jako jeden z mála Robert Šlachta, který byl v té době šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu – ZDE3. Zato opozice má již ve všem jasno. Trapně úsměvný je ve svých vyjádřeních Vít Rakušan, který s obrovským zanícením tvrdí, že jsme sebevědomý národ, který se nebude ponižovat, což vůči Únii a USA děláme takřka denně podobně, jako před lety vůči Sovětskému svazu. Že nebudeme prosit o vakcíny – přesně to děláme ve všech zemích, i když Rusko vynecháme. Prostě trapnost nad trapnost, jen ta stavidla zášti se protrhla, aby naši současní přátelé slyšeli, jak sebevědomě plníme jejich přání.

Politici se zrovna dohadují, jestli pustit Rusko do tendru na stavbu jaderné elektrárny. Vždyť zakázku by tak moc chtěli naši současní přátelé ze Spojených států. Takže tento problém by nám Vrbětice taky vyřešily. A v širším kontextu tady máme neposlušné Německo, které navzdory sankcím svého přítele USA, pokračuje v dokončování monstrakce Nord Stream II. Kam by pak Američani prodávali svůj břidlicový plyn, když Evropu bude zásobovat Rusko? Takto by jeden muniční skládeček uprostřed Evropy mohl vyřešit řadu nepříjemných problémů. Kdoví, třeba to je právě to, oč tu běží?!

Autor: Radomír Dolanský | neděle 18.4.2021 10:17 | karma článku: 42.16 | přečteno: 2167x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 723 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Otto Kamm

A je to tady !!!

Po válcování ve Žvanírně, po válcování v Konírně, po prezidentské žehličce se nyní chystá nový zásadní průvan na půdě Ústavního soudu.

29.3.2023 v 8:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Chalupský

Když musíš, tak musíš...

zněla kdysi jedna reklama, nad níž se ale nebudeme zamýšlet. Jdu pěšky do práce a v centru města procházím kolem hodně rušné autostrády, kterou od chodníku odděluje pruh s křovím. Huuu, huuu, frčí auto za autem a nejednou...

29.3.2023 v 7:38 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 119 | Diskuse

Jakub Kouřil

Rolls-Royce

Byl jednou jeden žebrák, který neměl ani kapsy a třetí den ani co do pusy. Večer ležel na břehu řeky, počítal komáří štípance, a když napočítal patnáctý, přijel Rolls-Royce.

29.3.2023 v 5:00 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 181 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 226 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 305 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...