Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

11. 04. 2021 17:57:28
Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

Na sebevražednou misi se vydal další snílek o možném úspěchu v křesle ministra zdravotnictví Petr Arenberger. Z médií je známý již delší dobu a celkově se dá říci, že svým rétorickým uměním, darem srozumitelně oslovit všechny vrstvy obyvatel, tu a tam opepřit vážnou debatu vtípkem, což je umění pro exministra Blatného vzdálené asi jako Alfa Centauri. Ovšem jen několik hodin po své první tiskové konferenci – ZDE1 začátek konference od času 17:00 provedl nový ministr fatální chybu, kdy se v rychlosti změn názorů postavil daleko před svého předchůdce.

Na tiskové konferenci slavnostně prohlásil, že od pondělka bude platit možnost setkávání dvaceti osob venku a deseti uvnitř. Osobně ještě zdůraznil, že pandemický zákon omezení setkávání nedovoluje. Sportovci nadšeně tleskali i za to málo a začali se chystat na pondělí.

Ohromení a poprask na scéně však nový ministr způsobil prohlášením již na tiskovce, že i když byly na ministerstvo doručeny předžalobní výzvy, získají politici s odborníky z MeSES alespoň několik dalších dnů, vzhledem k rychlosti našich soudů spíše týdnů, pokud by věc byla žalována, kdy budou moci nezákonným nařízením omezovat pohyb občanů. Smutné je, že se Petr Arenberger při tomto sdělení ještě usmíval, jak se mu povedlo vydrbat se zákonem. Takže pokud existovaly nějaké naděje občanů v začátek používání rozumu, v tomto okamžiku zhasly. V ten samý den, o několik hodin později oznámil, že bude usilovat o setkávání 2 venku, 2 vevnitř a sportovci kleli a zuřili. Jakou kličku vymyslí pro další dny?

Už drahnou dobu je zřejmé, že v zemi rozhodují různí odborníci a „odborníci“ na všechno možné a politici se velmi rádi za jejich doporučení schovávají. Ale práce politika, a Petr Arenberger je nyní v první řadě politik, je skloubit doporučení poradní skupiny se zákony, občanskými právy a společenským klimatem. Zde Arenberger zklamal na celé čáře hned na startovní čáře. V jakém státě žijeme, kde média opakovaně vysílají v přímém přenosu Flegrovy, dnes již okřídlené, věty 'Já nevím, jestli někdo bude slavit Vánoce, když uvidí, jak denně umírají tisíce lidí' nebo 'Chladírenské vozy budou odvážet k pozdějšímu pohřbení tisíce mrtvých'? Takové stresování občanů stát vítal, proto nikoho ani nenapadlo použít paragraf o šíření poplašné zprávy. Ale pokud si někdo stojí za svým názorem, byť proti proudu, rozdílným od toho vládního, jako např. Ilona Csáková, Bára Basiková nebo Janek Ledecký, jsou veřejně dehonestováni a spousta ovčanů je díky mediální masáži přesvědčena, že právem – ZDE2. V České republice začíná být problematické mít vlastní názory, především ty, které jsou v rozporu s názorem vlády. Něco podobného už v této zemi bylo.

Situace se velmi podobá stavu, kdy Sněmovna neodhlasovala pokračování nouzového stavu a vláda podvedla poslance ve spolupráci s hejtmany, kteří se zalekli, že odpovědnost za pandemické kroky padne na jejich bedra a „uprosili“ vládu, aby vyhlásila znovu nouzový stav nezákonně, jak později konstatoval Ústavní soud – ZDE3.

Takže pokud vláda schválí návrh ministra Arenbergera – ZDE4, bude to nejen další z podvodů na lidi, ale především podvod na všechny ty kecy o právním státu, demokracii, svobodách a listině práv a svobod, která je zde i tak dlouhodobě pošlapávána. Pokaždé, když už to vypadá, že by lidé alespoň trošičku mohli získat zpět svá práva, pokaždé se najde něco, někdo, kdo tyto naděje zase pohřbí. Nový ministr se začne vymlouvat, že slíbil spolupráci s MeSES, že to původní uvolnění byla ještě Blatného práce a nyní už do toho zamotal i dva prokázané případy brazilské mutace na Děčínsku, což je opravdu důvod, aby uvěznil lidi ve Velkých Karlovicích nebo ve Znojmě.

Ani odborníci z MeSES pořádně nevědí, co by se stalo, kdyby! Jednají na základě matematických prognóz ve stylu, raději je ještě přimkneme než aby to nevyšlo. Vynáší doporučení, která spíše vyhovují nekonečným uzávěrám než logice věci... Včetně politiků se zaštiťují situací v okolních zemích. V Německu snad taky omezovali pohyb, když bylo v ČR nejhůř? Nikoliv, jednoduše zavřeli hranice pro Čechy. Na tyto nedostatky dlouhodobě upozorňují kapacity, které jsou mainstreamem a politiky označovány za fejkaře, protože jim znemožňují ovládat lid. Zářný, i když datumově starší příklad, protože dnes už není epidemiolog v oblibě – ZDE5.

Jestliže se chystají úmyslně nedodržet zákon nejvyšší představitelé státu, jak může stát prostřednictvím policie vyžadovat jeho dodržování od občanů? A to se Češi, jako vždy, drží oproti okolním státům, až na pár výjimek, ještě hodně zpátky. Jinde povstávají tisíce, u nás deset lidí v natruc otevřené hospodě. Politici kritizují diktatury a sami vytvářejí něco velmi podobného, vše omlouvaje epidemií, stejně jako se jiná omezení skrývají za boj proti terorismu. Jak dlouho ještě?

Autor: Radomír Dolanský | neděle 11.4.2021 17:57 | karma článku: 33.05 | přečteno: 881x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 723 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Otto Kamm

A je to tady !!!

Po válcování ve Žvanírně, po válcování v Konírně, po prezidentské žehličce se nyní chystá nový zásadní průvan na půdě Ústavního soudu.

29.3.2023 v 8:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Pavel Chalupský

Když musíš, tak musíš...

zněla kdysi jedna reklama, nad níž se ale nebudeme zamýšlet. Jdu pěšky do práce a v centru města procházím kolem hodně rušné autostrády, kterou od chodníku odděluje pruh s křovím. Huuu, huuu, frčí auto za autem a nejednou...

29.3.2023 v 7:38 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 142 | Diskuse

Jakub Kouřil

Rolls-Royce

Byl jednou jeden žebrák, který neměl ani kapsy a třetí den ani co do pusy. Večer ležel na břehu řeky, počítal komáří štípance, a když napočítal patnáctý, přijel Rolls-Royce.

29.3.2023 v 5:00 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 199 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 10.99 | Přečteno: 236 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 10.96 | Přečteno: 312 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...