Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Blatný si sám podráží nohy vlastními nařízeními

12. 03. 2021 11:16:11
Ministr zdravotnictví trvá na neměnnosti svých nařízení, přestože jsou v některých bodech nesmyslná až hloupá. Může jít o něco jako puberťáckou zaťatost vůči premiérovi, ale určitě se nejedná o smysluplnou ochranu obyvatelstva.

Stále častěji se ukazuje, že Jan Blatný není ani zdaleka mužem na svém místě. Mnohem lépe by na něj sedělo označení agenta Milionu chvilek, což svým způsobem dokazuje jeho podpis pod peticí za odstoupení premiéra Babiše (ZDE1). Ale oba, Blatný i Babiš se bušili v prsa, že jde o záchranu občanů a osobní názory nemají na tyto snahy vliv. Ovšem s přibývajícím časem a narůstající haldou nesmyslů a měnících se prohlášení, opravdu Jan Blatný ve vládě působí jako vzorový škodlivý element, který úspěšně připravuje, mnohdy ve spolupráci, a to je doslova komické, se samotným premiérem, vládnoucí ANO o hlasy. Andrej Babiš tvrdil při jmenování Blatného, že mu jeho podpis pod peticí o premiérovo odstranění z politiky vůbec nevadí. Ve skutečnosti to celé spíše působí podobně, jakoby si Stalin do generálního štábu přivedl polního maršála Rommela.

Když před rokem vláda začala zakazovat co se dalo, a pak jednu hloupost za druhou opravovala, například nasazené roušky v lese a v oblastech bez lidí, člověk by řekl, že už opakovaně blbější nařízení být nemůžou. Chyba lávky. Ministr zdravotnictví opět nařídil lidem nosit roušky v městech i tam, kde nejsou lidé široko daleko. Když byl s tímto hloupým nařízením konfrontován, se zaťatostí sobě vlastní prohlásil, že nebude nic měnit, aby pak lidé nezačali nařízení bojkovat. Ale právě těmito nesmysly je sám Blatný k bojkotu vyzývá. Kdoví, je-li to neschopnost ministra přiznat chybu nebo záměr, jak poškodit celou vládu? Místo, aby se staral o shánění vakcín bez ohledu na neschopnost EU a jeho milované EMA.

Stále častěji si však vláda a především premiér škodí sami. Například ve výsledku naprosto zbytečnými cestami premiéra do Maďarska, Srbska nebo nyní části programu návštěvy Izraele. Ohromné, úžasné, náš vzor, pěl ódy premiér na očkování Sputnikem V. Co je to platné pro ty, kteří by se dobrovolně nechali Sputnikem očkovat, když Jan Blatný a Irena Storová ze SÚKLu jsou zatvrzele proti a slepě vyžadují souhlas EMA? V dobách, kdy jsme ještě byli svrchovaným státem, práci EMA zastával SÚKL. A fungovalo to.

Jen si dobře pamatujme, jak dnes dělají ze Sputniku politického strašáka například Markéta Pekarová Adamová, Vít Rakušan nebo Ivan Bartoš, abychom si mohli poslechnout jejich obrácení poté, co bude ruská vakcína, a ona jednou bude, schválena všemocnou EMA. Navíc pro tyto „ochránce“ zdraví českého národa a kritiky Sputniku V asi nebude dobrou reklamou, že všichni do jednoho byli dle vyjádření prezidenta Svazu pacientů Luboše Olejára v Televizních novinách TV NOVA (ZDE2 - od času 9:20), včetně občanů ČR, nejméně do roku 1990 očkováni sovětskými vakcínami. Národ přežil, a pokud někteří neberou jako postižení politické názory jmenovaných, tak přežil v drtivé většině zdráv. Proč by si tedy občané dobrovolně nemohli vybrat třeba Sputnik V namísto stále problematičtější AstryZenecy nebo vůbec žádné vakcíny?

A tak to v České republice stále více vypadá, že politikům nezáleží na životech občanů na úkor politikaření, kšeftům a lžím. Vláda v přímém přenosu schválí dodávky samotestů do škol od velmi podezřelé firmy aniž by slovem ospravedlnila své konání a obhájila obchodní historii a vlastnictví firmy, která má údajnou kancelář kdesi v polozbořené automyčce na Ukrajině (ZDE3). Zhoršení situace dovoluje díky vládním nařízením vydělat prodejcům respirátorů, když rouškaři už vydělali dostatek. Nikoho nezajímá, že samotesty z nadnárodní pekingské firmy nebo ty od výrobce přímo z Wuchanu nejsou moc průkazné. Hlavně, že to na první pohled vypadá, jak úžasně se vláda snaží zachraňovat životy svých voličů. Doufejme, že lidé zneužívání moci brzy vystaví stopku.

Autor: Radomír Dolanský | pátek 12.3.2021 11:16 | karma článku: 36.82 | přečteno: 1458x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 723 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Když musíš, tak musíš...

zněla kdysi jedna reklama, nad níž se ale nebudeme zamýšlet. Jdu pěšky do práce a v centru města procházím kolem hodně rušné autostrády, kterou od chodníku odděluje pruh s křovím. Huuu, huuu, frčí auto za autem a nejednou...

29.3.2023 v 7:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Jakub Kouřil

Rolls-Royce

Byl jednou jeden žebrák, který neměl ani kapsy a třetí den ani co do pusy. Večer ležel na břehu řeky, počítal komáří štípance, a když napočítal patnáctý, přijel Rolls-Royce.

29.3.2023 v 5:00 | Karma článku: 4.06 | Přečteno: 109 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 9.72 | Přečteno: 195 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 273 | Diskuse

Radim Polášek

Vysokoškolský profesor přece nebude brát méně než učitelka na základní škole!

Platí, kolik který člověk na jaké pozici bere, tak to určuje, jak zaměstnavatel vidí tu praci, kterou dělá, důležitou. A asi se všichni shodneme, že vysokoškolský profesor dělá důležitější práci než ta učitelka na základní škole.

28.3.2023 v 14:59 | Karma článku: 20.84 | Přečteno: 663 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...