Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Pompeo – stejné poradce k nám vysílala i Moskva

18. 08. 2020 16:04:53
Nezměnilo se ani Ň. Jen se mírně pozměnila rétorika poplatná době. Jak nám před lety diktovala Moskva, kam máme směřovat, dnes se v podstatě identicky lísáme k Washingtonu.

Je víceméně jedno, jestli stojí za kecpultem sovětský soudruh nebo dnes americký. Prázdné fráze o české důležitosti pro velmoc na Západě dříve na Východě, o nekonečném přátelství, pomoci a podpoře, až nechutná servilita některých našich politiků... V oblíbeném hesle komunistických pohlavárů Se Sovětským svazem na věčné časy se změnila jen velmoc. Docela vypovídající je, že mnozí z těch, kteří doplňovali větu sovětskou, i dnes začínají parafrázovat Se Spojenými státy na věčné časy, ani o minutu déle.

Během přibližně čtrnácti minut, které Česká televize věnovala 11. srpna 2020 návštěvě politruka z Washingtonu – ZDE1, se o setkání Pompea s prezidentem Zemanem zmínila jen v části jedné věty! O tom, že se Pompeo podle diplomatického protokolu dopustil urážky hlavy státu respektive České republiky půlhodinovým zpožděním, bylo samozřejmě v mnoha předních mainstreamových médiích ticho po pěšině – ZDE2. Radost to snad může působit jen jednodušším kritikům, kteří nedokáží oddělit majestát prezidentského úřadu republiky od nenáviděné osoby současného prezidenta.

Miloš Vystrčil se vznášel snad až v desátém nebi, a k dokonalosti výrazu tváře mu chyběla už jen rozvitá růžice pavích per. Současný hrdina opozice, který vyráží na protestní výlet na Tchaj-wan, přijal vyznamenání nejvyšší – podporu Mika Pompea respektive Spojených států, pro které zní libozvučně jakákoliv dehonestace země, která je připravila o titul největší ekonomiky světa. Nicméně pokud je Miloš Vystrčil tak neobyčejně spravedlivý, budeme bedlivě sledovat, jestli důrazně zkritizuje při své návštěvě tchajwanské politiky za porušování lidských práv - provádění trestů smrti (že by po vzoru Číny?). Od roku 2010 bylo v této, pro českou opozici vysněné zemi, popraveno 35 lidí – ZDE3.

Spojené státy jsou dnes zemí, kde je demokracie, po které jsme před jedenatřiceti lety opravdu toužili, v troskách, o čemž nás přesvědčují stále stupidnější kotrmelce názorů. Straší čínským a ruským vojenským harašením, ale seznam zemí, které Spojené státy napadly, nebo se v jejich destabilizaci angažovaly, je za posledních 30 let docela úctyhodný. Ať se naši politici snaží omluvit českou vojenskou přítomnost v Afghánistánu jakýmikoliv pseudomírovými plky, jedná se jednoznačně o okupaci. Ostatně za několik hodin český mainstream zahájí každoroční vymývání mozků k 21. srpnu 1968. Přivezou na Kavčí hory nebo do rozhlasu Kamilu Moučkovou a další „zasloužilé“ pamětníky těchto dnů, tak si můžeme připomenout, jak se nazývá nechtěný pobyt cizích vojsk na území státu.

Takže, Češi, pěkně poslouchejte! Chceme pro naši firmu, která sice není ekonomicky moc zdravá, zakázku na dostavbu atomové elektrárny bez ohledu na to, že by se zde křížily dvě různé technologie. Češi, musíte taky okamžitě zrušit spolupráci s nebezpečně úspěšnou firmou Huawei, protože tyto kšefty potřebuje pokrýt Amerika. Samozřejmě, že hvězdná flotila ze CIA má nevyvratitelné důkazy, které však nikdo neviděl, jak je zvykem při podobném chvástání i v jiných kauzách. A Češi, protestujte proti Nordstreamu 2 nebo vás budeme sankcionovat (to je výraz používaný mezi nejlepšími přáteli). Podobně nás USA zastrašovaly již ve věci digitální daně. Celkově shrnuto ZDE4.

Kdyby s Českou republikou takto mluvil zástupce Ruska nebo Číny, tak skoro polovina politiků Sněmovny a Senátu má už dávno vyřvané hlasivky nad takovým drzým vměšováním do vnitrostátních záležitostí a mainstreamoví ohýbači pravdy by snad zapomněli strašit i koronavirem. ČT24 by prodloužila vysílání o vměšování na 25 hodin denně a Petříček by rozhořčeně apeloval na konzuláty Ruska a Číny. Možná se svět mění, jen čeští politici zůstávají stejně ohnutí, jedno jest, na kterou světovou stranu. Velmi distingovaně shrnuto ZDE5.

Autor: Radomír Dolanský | úterý 18.8.2020 16:04 | karma článku: 40.77 | přečteno: 1387x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 723 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Když musíš, tak musíš...

zněla kdysi jedna reklama, nad níž se ale nebudeme zamýšlet. Jdu pěšky do práce a v centru města procházím kolem hodně rušné autostrády, kterou od chodníku odděluje pruh s křovím. Huuu, huuu, frčí auto za autem a nejednou...

29.3.2023 v 7:38 | Karma článku: 6.53 | Přečteno: 95 | Diskuse

Jakub Kouřil

Rolls-Royce

Byl jednou jeden žebrák, který neměl ani kapsy a třetí den ani co do pusy. Večer ležel na břehu řeky, počítal komáří štípance, a když napočítal patnáctý, přijel Rolls-Royce.

29.3.2023 v 5:00 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 161 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 218 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 294 | Diskuse

Radim Polášek

Vysokoškolský profesor přece nebude brát méně než učitelka na základní škole!

Platí, kolik který člověk na jaké pozici bere, tak to určuje, jak zaměstnavatel vidí tu praci, kterou dělá, důležitou. A asi se všichni shodneme, že vysokoškolský profesor dělá důležitější práci než ta učitelka na základní škole.

28.3.2023 v 14:59 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 690 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...