Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Pokrytci jsou najednou vděční i za pomoc z komunistické Číny

19. 03. 2020 20:42:20
Nevadí číno a rusofobovi Zdeňku Hřibovi a jeho věrným z magistrátu dýchat skrze čínské roušky? Nebo ji mají ušitou z tibetské vlajky? Kde jsou dnes všichni ti ochránci lidských práv a věční kritici čínského režimu?

Není právě nyní čas pro hrdinný postoj kritiků, aby odmítli chránit své zdraví a zdraví svých blízkých výrobky země, která nedodržuje lidská práva a řídí se zrůdnou komunistickou ideologií? Nebo tito obránci dobra pokrytecky pozapomenou na své dosavadní mlácení prázdné slámy a chrání své životy s pomocí nenáviděného nepřítele? Ozval se i vrchní český politruk Petr Pavel a varuje před pomocí Číny. Ano, závislost na jednom státu může být vždy nebezpečná. Ale jak to, že si v takovém případě Petr Pavel již dávno nevšiml naší velmi nezdravé závislosti na ekonomice Německa? Nehledě na to, že Německo vlastní v ČR nesrovnatelně více strategických výrobních prostředků než Čína.

Šok a hrůzu musí prožívat rovněž „příznivci“ čínského draka z Hradu, Petra Kellnera, Jaroslava Tvrdíka, Vratislava Mynáře a dalších přátel Číny, když si přečtou, že se velkou měrou zasloužili o nákup ochranných prostředků v Číně a jejich urychlenou přepravu do republiky, která je sice na spadnutí, ale pořád ještě neproběhla (19. 3. 2020). Když se nechá slyšet Jan Hamáček, který není žádným obdivovatelem prezidenta, že bez přispění Miloše Zemana, by se pravděpodobně tak velký nákup neuskutečnil, musí věční pomlouvači šílet vzteky.

Zatímco Senát opět dokazuje svou zbytečnost několikahodinovými plky a závěrečným prohlášením, že vláda korovinarovou pandemii nezvládla, místo, než aby šli raději šít roušky, jako stovky občanů v naší zemi. Průběh epidemie v České republice je přibližně v první třetině dosavadních poznatků o jejím průběhu, ale senátoři už mají jasno, že česká vláda ji nezvládla. Jasně, měli jsme zde pandemii cirka před sto lety, takže Babiš by se neměl vymlouvat, že nikdo ze současné vlády nemá zkušenosti. Každý si může nastudovat, jak se bojovalo proti španělské chřipce. Takže ano, vláda dělá kopance, improvizuje, odměňuje házením klacků pod nohy za dobrou práci a přitom ze sebe před světem dělá hlupáka, viz Soňa Peková a Tilia, s překvapením zjišťuje, že důchodci nespí do devíti hodin, ale z celkového hlediska je pořád akčnější než Němci, Belgičané, Britové a samozřejmě i Francouzi, potažmo vůdcové Únie. Ostatně, možná, že o těchto státech ještě uslyšíme a teprve pak začne vycházet najevo, kdo co zanedbal.

Jak by se pak senátoři asi vyjadřovali k postoji evropských chytráků pod vedením Ursuly von der Leyen, pokud by jim to strach a podlézavost dovolili? Byla to právě von der Leyen, která kritizovala i Českou republiku za údajně přehnané kroky při zajišťování bezpečnosti občanů. Proč tedy senátoři nevydali zároveň i prohlášení, že epidemii nezvládla a dodnes nezvládá Evropská únie jako celek? Taky se moc nepíše o pomoci čínského miliardáře Jacka Ma, který do Evropy posílá 1,8 milionu roušek a 100 tisíc souprav s testy. A zase Číňan. To se pak blbě chválí.

A pak zde máme zrůdičky, které vyvolávají úmyslně paniku. Díky našemu nefunkčnímu systému, který jen planě vyhrožuje dvěma až deseti lety vězení, třímilionovými pokutami, ale skutek, utek, se nám takoví trotli rojí stále více. No jo, s naším pojetím sametové demokracie se tvrdé a okamžité trestání neslučuje. Navíc i po třiceti letech se zde každý politik třese strachy, aby při použití nekompromisních řešení nebyl nařknut z nastolování totalitní diktatury, zatímco v Itálii za opakované porušení nařízení okamžitě pokutují nebo dokonce zavírají do vazby. U nás jsme zavedli všeodpouštěcí mantru: Vždyť je přece demokracie, která se však pomalu mění v anarchii, když se ani v těchto dnech tvrdě netrestá veřejné ohrožování občanů. Ale máme tady na druhou stranu požadavky, aby byli viníci infekce (rozuměj navrátivší se turisté) předhozeni davu, pro veřejný lynč. Takže netrestat podle nařízení, ale podle rozhodnutí ulice ano. Kdo by to do našich českých holubičích povah řekl?

Taková pandemie je dobrá i na to, že se projeví dobro a svinstvo v lidech. Hned se vyrojí kšeftaři a podvodníci, ale to není jen čistě česká specialita. Možnost pro nicnedělající politiky z pidistran vyvalené v lavicích, kteří nacházejí nový hnůj, kterým lze házet na vládnoucí strany. Pro některé šakaly z médií čekající s vyplazeným jazykem na sebemenší zaškobrtnutí Babiše a vlády jako celku... Jo, jo, tito „odborníci“ přesně vědí, jak nad pandemií zvítězit, co by se mělo, a co ne, stejně jako hospodská parta před obrazovkou s fotbalovým utkáním.

Na druhou stranu tady máme tisíce úžasných Čechů a vůbec lidí žijících u nás, kteří šijí a zdarma nebo za hubičku rozdávají roušky, chodí pro nákupy infikovaným sousedům nebo seniorům. Medici se dobrovolně hlásí k pomoci, matky sobě navzájem hlídají děti... Nečekají s nataženou rukou a nesnaží se využít pandemie jako mnozí jiní, aby vyždímali stát, jak to jen jde, bez ohledu na zvyšování zadluženosti, kterou té samé vládě pak budou léta vyčítat. Máme tady bezejmenné tisíce, kterých je sice nesrovnatelně více než kydačů kejdy, akorát nejsou tak slyšet. Ale jsou tady a to je nejdůležitější.

Autor: Radomír Dolanský | čtvrtek 19.3.2020 20:42 | karma článku: 40.92 | přečteno: 1463x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 723 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Když musíš, tak musíš...

zněla kdysi jedna reklama, nad níž se ale nebudeme zamýšlet. Jdu pěšky do práce a v centru města procházím kolem hodně rušné autostrády, kterou od chodníku odděluje pruh s křovím. Huuu, huuu, frčí auto za autem a nejednou...

29.3.2023 v 7:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jakub Kouřil

Rolls-Royce

Byl jednou jeden žebrák, který neměl ani kapsy a třetí den ani co do pusy. Večer ležel na břehu řeky, počítal komáří štípance, a když napočítal patnáctý, přijel Rolls-Royce.

29.3.2023 v 5:00 | Karma článku: 5.84 | Přečteno: 138 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 209 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 9.87 | Přečteno: 282 | Diskuse

Radim Polášek

Vysokoškolský profesor přece nebude brát méně než učitelka na základní škole!

Platí, kolik který člověk na jaké pozici bere, tak to určuje, jak zaměstnavatel vidí tu praci, kterou dělá, důležitou. A asi se všichni shodneme, že vysokoškolský profesor dělá důležitější práci než ta učitelka na základní škole.

28.3.2023 v 14:59 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 680 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...