Pondělí 25. května 2020, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. května 2020 Viola

Pokrytci jsou najednou vděční i za pomoc z komunistické Číny

19. 03. 2020 20:42:20
Nevadí číno a rusofobovi Zdeňku Hřibovi a jeho věrným z magistrátu dýchat skrze čínské roušky? Nebo ji mají ušitou z tibetské vlajky? Kde jsou dnes všichni ti ochránci lidských práv a věční kritici čínského režimu?

Není právě nyní čas pro hrdinný postoj kritiků, aby odmítli chránit své zdraví a zdraví svých blízkých výrobky země, která nedodržuje lidská práva a řídí se zrůdnou komunistickou ideologií? Nebo tito obránci dobra pokrytecky pozapomenou na své dosavadní mlácení prázdné slámy a chrání své životy s pomocí nenáviděného nepřítele? Ozval se i vrchní český politruk Petr Pavel a varuje před pomocí Číny. Ano, závislost na jednom státu může být vždy nebezpečná. Ale jak to, že si v takovém případě Petr Pavel již dávno nevšiml naší velmi nezdravé závislosti na ekonomice Německa? Nehledě na to, že Německo vlastní v ČR nesrovnatelně více strategických výrobních prostředků než Čína.

Šok a hrůzu musí prožívat rovněž „příznivci“ čínského draka z Hradu, Petra Kellnera, Jaroslava Tvrdíka, Vratislava Mynáře a dalších přátel Číny, když si přečtou, že se velkou měrou zasloužili o nákup ochranných prostředků v Číně a jejich urychlenou přepravu do republiky, která je sice na spadnutí, ale pořád ještě neproběhla (19. 3. 2020). Když se nechá slyšet Jan Hamáček, který není žádným obdivovatelem prezidenta, že bez přispění Miloše Zemana, by se pravděpodobně tak velký nákup neuskutečnil, musí věční pomlouvači šílet vzteky.

Zatímco Senát opět dokazuje svou zbytečnost několikahodinovými plky a závěrečným prohlášením, že vláda korovinarovou pandemii nezvládla, místo, než aby šli raději šít roušky, jako stovky občanů v naší zemi. Průběh epidemie v České republice je přibližně v první třetině dosavadních poznatků o jejím průběhu, ale senátoři už mají jasno, že česká vláda ji nezvládla. Jasně, měli jsme zde pandemii cirka před sto lety, takže Babiš by se neměl vymlouvat, že nikdo ze současné vlády nemá zkušenosti. Každý si může nastudovat, jak se bojovalo proti španělské chřipce. Takže ano, vláda dělá kopance, improvizuje, odměňuje házením klacků pod nohy za dobrou práci a přitom ze sebe před světem dělá hlupáka, viz Soňa Peková a Tilia, s překvapením zjišťuje, že důchodci nespí do devíti hodin, ale z celkového hlediska je pořád akčnější než Němci, Belgičané, Britové a samozřejmě i Francouzi, potažmo vůdcové Únie. Ostatně, možná, že o těchto státech ještě uslyšíme a teprve pak začne vycházet najevo, kdo co zanedbal.

Jak by se pak senátoři asi vyjadřovali k postoji evropských chytráků pod vedením Ursuly von der Leyen, pokud by jim to strach a podlézavost dovolili? Byla to právě von der Leyen, která kritizovala i Českou republiku za údajně přehnané kroky při zajišťování bezpečnosti občanů. Proč tedy senátoři nevydali zároveň i prohlášení, že epidemii nezvládla a dodnes nezvládá Evropská únie jako celek? Taky se moc nepíše o pomoci čínského miliardáře Jacka Ma, který do Evropy posílá 1,8 milionu roušek a 100 tisíc souprav s testy. A zase Číňan. To se pak blbě chválí.

A pak zde máme zrůdičky, které vyvolávají úmyslně paniku. Díky našemu nefunkčnímu systému, který jen planě vyhrožuje dvěma až deseti lety vězení, třímilionovými pokutami, ale skutek, utek, se nám takoví trotli rojí stále více. No jo, s naším pojetím sametové demokracie se tvrdé a okamžité trestání neslučuje. Navíc i po třiceti letech se zde každý politik třese strachy, aby při použití nekompromisních řešení nebyl nařknut z nastolování totalitní diktatury, zatímco v Itálii za opakované porušení nařízení okamžitě pokutují nebo dokonce zavírají do vazby. U nás jsme zavedli všeodpouštěcí mantru: Vždyť je přece demokracie, která se však pomalu mění v anarchii, když se ani v těchto dnech tvrdě netrestá veřejné ohrožování občanů. Ale máme tady na druhou stranu požadavky, aby byli viníci infekce (rozuměj navrátivší se turisté) předhozeni davu, pro veřejný lynč. Takže netrestat podle nařízení, ale podle rozhodnutí ulice ano. Kdo by to do našich českých holubičích povah řekl?

Taková pandemie je dobrá i na to, že se projeví dobro a svinstvo v lidech. Hned se vyrojí kšeftaři a podvodníci, ale to není jen čistě česká specialita. Možnost pro nicnedělající politiky z pidistran vyvalené v lavicích, kteří nacházejí nový hnůj, kterým lze házet na vládnoucí strany. Pro některé šakaly z médií čekající s vyplazeným jazykem na sebemenší zaškobrtnutí Babiše a vlády jako celku... Jo, jo, tito „odborníci“ přesně vědí, jak nad pandemií zvítězit, co by se mělo, a co ne, stejně jako hospodská parta před obrazovkou s fotbalovým utkáním.

Na druhou stranu tady máme tisíce úžasných Čechů a vůbec lidí žijících u nás, kteří šijí a zdarma nebo za hubičku rozdávají roušky, chodí pro nákupy infikovaným sousedům nebo seniorům. Medici se dobrovolně hlásí k pomoci, matky sobě navzájem hlídají děti... Nečekají s nataženou rukou a nesnaží se využít pandemie jako mnozí jiní, aby vyždímali stát, jak to jen jde, bez ohledu na zvyšování zadluženosti, kterou té samé vládě pak budou léta vyčítat. Máme tady bezejmenné tisíce, kterých je sice nesrovnatelně více než kydačů kejdy, akorát nejsou tak slyšet. Ale jsou tady a to je nejdůležitější.

Autor: Radomír Dolanský | čtvrtek 19.3.2020 20:42 | karma článku: 40.88 | přečteno: 1430x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Ruský pistolník v Praze

Člověka by při sledování českých médií napadlo, že Zdeněk Troška natáčí novou komedii o likvidaci českých klaunů pistolníky z Divokého Východu. Nebo že naší rozvědce pustili za odměnu některý ze starších dílů Agenta 007.

1.5.2020 v 7:42 | Karma článku: 28.99 | Přečteno: 576 | Diskuse

Radomír Dolanský

Hurá, otevřeli hranice! Ale klika je zvenčí…

Pitomoučké přirovnávání do současnosti zavřených hranic k bývalé železné oponě z řad opozice nebo zfanatizovaných politických neziskovek a komunistů převlečených za komunistobijce slaví Pyrhovo vítězství.

25.4.2020 v 18:42 | Karma článku: 46.51 | Přečteno: 7079 | Diskuse

Radomír Dolanský

Trapně kritizují a sami se k sobě tisknou

Jestliže se tvrdí, že SARS-CoV-2 způsobuje u některých pacientů poškození mozku, je otázkou, jestli k tomu nedošlo u některých českých politiků? Fotografie setkání na Hradě se šetří podrobněji než vlastizrada nebo masová vražda.

13.4.2020 v 10:35 | Karma článku: 45.30 | Přečteno: 7128 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K čemu je dobrá distanční výuka?

Tak dnes. Je pondělí 25. května 2020. Ráno, po půl osmé. Jižní obloha azurová, severní šedivá. Mraky se rychle přibližují, začíná pršet. Náš dům stojí v sousedství školy. Ta začíná ožívat. Dnes přivítá žáky prvního stupně.

25.5.2020 v 14:05 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 200 | Diskuse

Petr Šindelář

Když levá ruka Babišovy vlády zatím neví, co dělá ruka pravá (2. díl)

Lidem komplikují život zákony z doby předvirové a Česko připomíná Potěmkinovu vesnici, kde je všechno a nic a celkově velké zmatky. Opozice se raduje a přitom ani netuší, co všechno může později spadnout rovnou na její hlavu...

25.5.2020 v 9:52 | Karma článku: 13.64 | Přečteno: 693 | Diskuse

Irena Bátrlová

Ferdinand

Stěhování skončilo, den placeného volna také. Žádné defilé se nekonalo a já se musím vrátit zpět do úřednického kumštu prošpikovaného managementem a byznysem v moderním PC outfitu.

25.5.2020 v 8:30 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 328 | Diskuse

Richard Peterka

Při „koroně“ byli zalezlí. Teď už zase straší

Dva měsíce po takzvaných klimatických aktivistech neštěkl pes. Na dva měsíce ustaly jejich obtěžující partyzánské akce s nesmyslnými požadavky. Nevystřídala je však žádná „covidová“ sbírka, žádná dobrovolnická aktivita. Až nyní.

25.5.2020 v 7:40 | Karma článku: 41.55 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Miloš Korotvička

V autobusu z Jihlavy do Prahy s Covidem v patách

Neuvěřitelné. Obstarožní bloger bez budoucnosti a s virem v patách je naložen do vozidla dálkové dopravy miliardáře Jančury a nevystupuje otráven. Jak se to stalo? Jednoduše. Čtěte, prosím.

25.5.2020 v 0:26 | Karma článku: 18.16 | Přečteno: 749 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 40.42 Průměrná čtenost 2865
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Najdete na iDNES.cz