Žluté vesty – protesty v EU budou gradovat

9. 12. 2018 11:38:34
Nejen Marie Le Pen varovala, že Emanuel Macron je pro Francii špatná volba. Nyní to zjišťuje celá země. Pozdě. Podobné protesty zaplaví časem celou Unii, poněvadž neosocialistický způsob hospodaření potřebuje peníze.

Dnes jde o problém Francie. Zde se ukazuje, proč hlavní podporovatelé EU tak spěchají, aby byla co nejrychleji jednotlivým členským zemím odebrána rozhodovací práva v ekonomikách států a řadě dalších důležitých oblastech. Evropská unie potřebuje pro svou neosocialistickou politiku dotací, podpor a všemožných úplatků pro jiné státy a v neposlední řadě pro miliony nepracujících migrantů miliardy eur. Vyždímat je může jedině z fungujících firem a pracujících občanů.

Kdo si ještě vzpomíná, jak nám čeští politici zdůrazňovali, jak báječný systém pro nás bude k dispozici, když vstoupíme do EU? Dotace. Za nic, dostaneme téměř cokoliv. Většina uvěřila, že bez dotací bychom zůstali 100 let za opicemi. Nikomu ani v nejmenším nevadilo, že dotační systém nemá nic společného s kapitalismem. Naopak, v České republice nás cíleně straší takřka již třicet let komunismem, ale Evropská unie je již dnes v řadě ohledů více restriktivní než model socialismu 80. let.

Za socialismu jsme se smáli východním Němcům, že jejich DDR znamená Der Dummen rest – ten hloupý zbytek, že po válce zůstali ve východní části Německa. Dnes si k tomuto titulu v řadě odvětví můžeme gratulovat i my, Češi. Jsme sice členy uskupení velkých a nepochybně věrných přátel, dokud poslušně kýváme. Jakmile pozvedneme hlavu, to je pak v mžiku po přátelství. Co je unijní rovnost jsme poznali hned po vstupu, kdy jsme byli, a dodnes jsme, odstrkováni jako nějaký méněcenný druh. Vhodný nanejvýš k rozprodeji všeho dobrého, co pro republiku vybudovaly generace předků. K daňovým úlevám pro ty, kteří odvádějí zisky do zahraničí. Na druhou stranu k stále větší buzeraci a restrikcím malých a středních českých podnikatelů. A taky stát vhodný k poslušnému područenství. Tomu jsme ostatně naučeni již dlouhá staletí, vždy s výjimkou několika let, kdy se dalo dýchat volněji, než jsme si našli další přátele – rádoby ochranáře.

Původním důvodem francouzských demonstrantů v žlutých vestách bylo zvýšení daně na pohonné hmoty. Právě daně jsou a budou pro Evropskou unii a její jednotlivé státy nejúčinnější pákou, jak dostat z lidí peníze na svoji nefunkční ekonomickou politiku. Narůstat budou další daně, vznikat nové, přibývat různé poplatky na úřadech, jak se již vlastně děje.

Evropská unie potřebuje miliardy eur na svoje sociální pokusy, kdy jednotlivé státy živí statisíce a v globále miliony nepracujících migrantů. Evropa zaměstnává statisíce úředníků, policistů, soudců a různých pomocných středisek na podporu lidem, kteří jsou v Evropě nezákonně, a dle posledních zjištění většina není těmi, za které se vydávají. Unie jako celek a její jednotlivé státy vydávají celkově stovky milionů eur ve formě úplatků státům, aby do Evropy neposílaly migranty. Ale na druhou stranu tučně dotuje neziskovky, které je do Evropy dovážejí, další je ochraňují, poskytují právní pomoc... Jestliže někdo přichází žádat do země o pomoc s první vylhanou větou na jazyku, jen hlupák by jej přijal ve svém domě. Evropa je plná hlupáků!

Další miliardy EU spotřebuje na svoje pokusy v energetice, v dotovaných příměsích do paliv, do podobných humánních akcí, jako byly například kvóty na cukr, které měly pomoci rozvojovým státům s prodejem třtinového cukru. Politika kvót zničila českou potravinovou soběstačnost ve většině komodit a cíleně z nás učinila závisláka na druhých.

Mudrci po listopadovém převratu prohlašovali, že ekonomický model socialismu nemohl fungovat nekonečně, právě díky dotačnímu systému. Stejně se však chová EU a všichni vrcholní politici doma i v Bruselu si systém náramně pochvalují. Jak je vidět dnes ve Francii a okolních státech, něco asi soudruzi přehlédli.
Politici v České republice můžou být v klidu. V téhle zemi dovedou lidé vytrhnout do ulic tak nanejvýš, když je někdo zmanipuluje, aby šli strašit komunismem nebo Babišem, popřípadě obojím najednou. V minulosti se dařilo ještě odborům, když demonstrantům zaplatili dopravu a stravu. Demonstrující dostávají předem vyrobené karty, píšťalky, hesla, kterými mnohdy mávají nadšené děti... To je pak opravdu spontánní protest. Ale že by občané šli do ulic za své vlastní zájmy v desetitisícových počtech a navíc to vydrželi několik týdnů, to v této zemi nehrozí.

Autor: Radomír Dolanský | neděle 9.12.2018 11:38 | karma článku: 41.27 | přečteno: 1729x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Komunističtí dezinformátoři byli amatéři proti dnešním novinářům a politikům

Demokracie se v této republice brání na každém rohu, popřípadě náměstí. Každý se stal expertem na výklad tohoto nedokonalého, ale prozatím nejfunkčnějšího výmyslu lidstva. Ne nadlouho – orwellovská diktatura ožívá v Bruselu.

10.7.2019 v 10:32 | Karma článku: 41.78 | Přečteno: 1483 | Diskuse

Radomír Dolanský

Andrej Babiš jako trenažér pro udavače

Opozice musí již nadobro ztrácet nervy. Tolik udání, pomluv, výmyslů a snad i nějaký kus pravdy naplival kdekdo na premiéra a – nic. Jenom plky ve Sněmovně, divadlo na ulici, ale ANO zatím vítězí. Udavači prostě u voličů nefrčí.

4.12.2018 v 18:25 | Karma článku: 44.86 | Přečteno: 3912 | Diskuse

Radomír Dolanský

Z kerčského incidentu Ukrajina podezírá Mášu a medvěda

Petro a jeho továrny na čokoládu opět vyrazil s fňukáním do NATO a EU. A ono to jako obvykle funguje. Rusobijci jsou na koni a hřímají, jak je Rusko světu nebezpečné a stejně jako StB si zaznamenávají ty, kteří mají jiný názor.

26.11.2018 v 16:14 | Karma článku: 42.26 | Přečteno: 1810 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Veverka

Což takhle zrušit s ministrem kultury i ministerstvo?

31.7.2019 má skončit ministr kultury a ČSSD nemá k dispozici žádného ucházejícího kandidáta na tuto funkci, takže se nabízí jednoduché řešení - zrušit i ministerstvo Ostatně několik drobných změn by umožnilo zrušit i další...

17.7.2019 v 1:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 |

Richard Peterka

Barcelonská radnice začala krást byty

V Berlíně se o tom zatím jen mluví, ale Barcelona se do toho rovnou pustila. Vyvlastnila první byt, který prohlásila za dva roky nepoužívaný. Takže se vydala na cestu ke komunismu.

16.7.2019 v 17:50 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 482 | Diskuse

Jan Ziegler

To koukáte bolševici, kdo vám chodí po Měsíci

Tento velký boj nakonec vyhrály USA nad tehdejším Sovětským svazem. Dnes je to padesát let, kdy Američané jako první lidé na světě stanuli na povrchu Měsíce. Češi tenkrát slavili a bavili se na úkor Rusů.

16.7.2019 v 17:27 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 571 | Diskuse

Dana Emingerová

Pevnosti v duších

Skoro každý Čech má mezi svými předky někoho, kdo bojoval na italské frontě. Válka osudy lidí ovlivňovala dlouho po svém skončení...

16.7.2019 v 14:31 | Karma článku: 11.59 | Přečteno: 311 | Diskuse

Přemysl Čech

Nové "služby" České pošty

Vždycky jsem si, asi bláhově, myslel, že pokud není uvedeno jinak, tedy pokud nedáte někomu ověřenou plnou moc, je výplata důchodu určena do vlastních rukou adresáta. A nebo. A nebo?

16.7.2019 v 14:10 | Karma článku: 23.35 | Přečteno: 938 | Diskuse
Počet článků 378 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2865
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Najdete na iDNES.cz