Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. září 2023 Michal

Z české politiky zbyla jen kejda a splašky

11. 07. 2013 7:49:00
Prohráli, a přesto odmítají odejít. Lžou sami sobě, že jsou ti vyvolení, kteří můžou zachránit republiku. Z neuvěřitelných slibů nastupující koalice v roce 2010 nezůstal kámen na kameni. Strana, která neexistovala, dnes rozhoduje o osudech občanů, od kterých nedostala mandát. Lži o nezvedání daní vzaly za své a boj proti korupci dopadl právě mezi ty, kteří se tímto bojem zaštiťovali.

Je naprosto zjevné, proč poslanci navzdory ultimátu Evropské únie stále neschválili tzv. zákon o úřednících, především trestněprávní odpovědnost úředníků a politiků. Stačí sledovat jen těch několik málo případů, které byly odhaleny, a občan jednoduše dojde k závěru, že v případě platnosti takového zákona by se schůze vlády respektive parlamentu asi brzy konaly v kriminále.

Jen za tři roky vlády politiků chvástajících se rozpočtovou odpovědností, jdou ztráty státu do stovek milionů, spíše však miliard.

Ztráty zaviněné právě politiky. Ztráty z předražených zakázek, ze špatně nastavených smluv, kde beztrestnost politikům dovoluje úmyslně nastavovat nevýhodné smlouvy. Pak jsou to vyhozené desítky milionů za zmetky z dílny Mistra zmetků Jaromíra Drábka, a další miliony za zmetek v registru vozidel, a další a další stamiliony. Nabízené stamiliony, které si ani nedovedeme vzít z EU a miliardy, které musíme platit za zneužití únijních dotací, které alchymista Kalousek nedokázal uhlídat. Stamiliony, které následně ministr financí ždímá z občanů České republiky.

Česká politika se změnila v obyčejné kšeftaření v přímém přenosu před zraky voličů. Jaký je rozdíl mezi kriminální galerkou a českou koalicí, které nesmrdí hlas předpokládaného odsouzence?

Jaký je rozdíl mezi zlatokopy typu Šmejdi a vládou, za jejíž plané sliby platíme víc a víc? Ohánění se ekonomickou krizí asi nebude moc důvěryhodné v době, kdy okolní státy hlásí ekonomický růst.

V minulosti se na československé a české prezidenty etablovali bývalí vězni. Doba pokročila a Česká republika hlásí další prvenství, kdy poslanec více než rok „úřaduje“ z vazby, pobírá plat a možná se zúčastní i rozhodování o osudu této země. Opravdu žijeme v právním státě?

Dnes zde máme vládu v demisi, která se honosí stojedničkovou většinou bez mandátu občanů a jsou vzteky bez sebe, že si prezident dovolil tuto šaškárnu neakceptovat. Co jiného než boj o koryta může znamenat lpění na svých postech přes to, že opakované průzkumy přesvědčivě dokazují, že voliči svou většinou tuto umělou většinu č. 101 odmítají?

Koalice otevřeně přiznává, že odmítne kroky úřednické vlády i v případě, kdyby prokazatelně pomohly České republice. Což ostatně dělá vůči návrhům opozice celé tři roky. Strany se osočují navzájem, Kalousek je ještě větší arogant nežli doposud a přímo hystericky odmítá, že by někdo dokázal sestavit lepší rozpočet než sám Mistr chemik. Všichni na sebe hází špínu stále hrubšího kalibru, odsuzují policii, že si dovolila zatýkat nadlidi a dokonce vždy distingovaná Miroslava Němcová už nedokáže oprostit svůj politický pád od trapných invektiv vůči úřednické vládě.

Politici nevládnou, pouze se osočují navzájem, tedy nepracují. Řadí se tak na úroveň těch, kteří jsou po léta za nicnedělání dobře placeni státem.

Podivná sdružení a novináři podávají ještě podivnější udání a za chvíli se budeme bát slušně pozdravit starostu obce, abychom nebyli nařčeni z korupce. Paranoia po Česku. A to, co dnes Česká republika představuje pod pojmy právní stát, spravedlnost, politická etika, (ne)dodržování slibu vládnoucí kliky – služba lidu, fráze jako boj proti korupci a zodpovědná rozpočtová politika – z toho všeho nám zde zbyla jen obyčejná kejda a splašky a především místo na spodních příčkách žebříčků mezi zaostalými zeměmi.

Nabízím další články k přečtení:

ČSSD odmítá vyhrát volby

Kalousek opět opilý... mocí

Půjde Šlachta od válu?

Autor: Radomír Dolanský | čtvrtek 11.7.2013 7:49 | karma článku: 33.73 | přečteno: 1484x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 727 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1178 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Červenka

Další významná návštěva v Kremlu. Jihosúdánský vrah, který neudrží moč

Vladimiru Putinovi nestačí kontakty s zločineckými zeměmi, jakými jsou Írán nebo KLDR. Nejbližším spojencem je pekingská diktatura. Dnes přivítal prezidenta Jižního Súdánu.

28.9.2023 v 22:45 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 113 | Diskuse

Jan Bartoň

Nová pravice v EU už není protisystémová?

Adam Hájek napsal obsáhlý komentář o tom, jak se do vlád v řadě zemí EU dostávají strany, které byly dříve označovány jako „populistické“ nebo „nacionalistické“. Podívejme se proto spolu s ním do současné EU.

28.9.2023 v 8:00 | Karma článku: 30.97 | Přečteno: 582 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Quo vadis aneb Svět po ukrajinské válce...

Existují tři Židé, kteří změnily od základů tento svět: Ježíš Kristus, Karel Marx a Vlodymyr Zelenskyj. Ukrajina musí válku proti Rusku vyhrát! Jiná alternativa do budoucna pro civilizovanou část této planety neexistuje...

27.9.2023 v 22:40 | Karma článku: 16.52 | Přečteno: 493 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Křížová výprava Aleny Schillerové

Sloveso sloužit se stalo v dnešní povrchní době takřka synonymem něčeho nepřijatelného. Kariéra a peníze, to jsou motta dnešní společnosti. Bývalá ministryně ovšem tvoří čestnou výjimku.

27.9.2023 v 4:36 | Karma článku: 41.88 | Přečteno: 5128 | Diskuse

Martin Daniel

Ukrajinská válka z pohledu příznivce Ruska/ nepřítele USA pohledem logiky

Ačkoliv jsem měl debatu asi tak s 20 „přáteli Ruska“ ohledně jejich vidění světa, ani v jednom případě jsem nakonec nezjistil, že by daný člověk byl proti ČR a pro Rusko.

26.9.2023 v 15:04 | Karma článku: 21.05 | Přečteno: 978 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...