Rozsudek z Bedřišky – české soudy jsou výsměchem spravedlnosti

10. 12. 2010 14:10:00
Kolik stovek diskutérů jen na tomto blogu schvalovalo vysoké tresty žhářům z Vítkova. Kolik politiků vysoké tresty již předem žádalo. Kolik Ostraváků zblblo jen vůli sirkám ve volební kampani. Zde je výsledek – naprostý výsměch spravedlnosti a rovnému právu.
 ct.24.cz

Matka se synem, obvinění ze žhářského útoku na domek Romů v ostravské osadě Bedřiška odešli od soudu s podmínečnými tresty. Syn dostal tříletý podmíněný trest a do osmnácti si pobude v ústavu. Matka 18 měsíců podmíněně a k tomu jí soud zakázal během zkušební doby pít alkohol.

Opravdu dokonale božská komedie českého soudnictví!!!

U jednoho z mých článků jsem byl diskutérem tepán za to, že náš stát přirovnávám k banánové republice. Musím se omluvit – mýlil jsem se. Od dnešního dne jsme klesli o několik stupňů blíže samotnému dnu. Paradoxně v den, kdy lidé v České republice protestují proti porušování lidských práv v Číně z důvodu předávání Nobelovy ceny míru. Klasika, zachraňujeme svět, ale že se české právo topí v něčem odporně smrdutém, to nás nezajímá.

Porovnejme pokřivenou funkci práva v naší zemi:

1) U případu v osadě Bedřiška soud překvalifikoval obžalobu z pokusu o vícenásobnou vraždu na obecné ohrožení. Mladík prý neměl v úmyslu zabíjet, ale jen způsobit požár. V té chvíli v domku spalo jedenáct osob! Jak k tomu „moudrý“ soud došel?

Ovšem údajní žháři z Vítkova rovněž bez výjimky tvrdili, že nejeli nikoho zabíjet, ale pouze zapálit neobydlený dům. V jejich prospěch, v porovnání s případem Bedřiška, hovoří i to, že dům ve Vítkově NESLOUŽIL oficiálně k bydlení. A přesto se jejich tvrzením nikdo ani nezdržoval.

2) V osadě Bedřiška byl použit v zápalné láhvi éter, což není běžně dostupný prostředek. Tedy už jen snaha opatřit si tuto těkavou a vysoce hořlavou látku, která není volně prodejná, zvyšuje podezření z přípravy k trestnému činu vraždy. Věc se nijak podrobně veřejně nerozebírala. Snad aby takový důkaz nepřitížil?

V kauze Vítkov se v zápalných lahvích použil běžně dostupný benzín, ale soud v dokazování sledoval snad každou minutu od koupi až po výrobu zápalných lahví. Zde je rovněž podstatný rozpor v dokazování přípravy a nebezpečnosti činu.

3) V osadě Bedřiška se nepodařilo policistům prokázat rasový podtext činu a to přesto, že v domě se nalézalo 11 romských občanů. Navíc, pachatelé velmi dobře věděli, kdo v domku bydlí a šli podpálit dům se záměrem obyvatelům ublížit.

V kauze Vítkov se díky politikům a mediální hysterii rozhodlo o rasovém podtextu již předem. Znovu je zde zapotřebí upozornit, že dům, na který zaútočili žháři ve Vítkově, nesloužil k bydlení! I když soud jejich tvrzení, že o obydlení nevěděli, neuvěřil, přece jen zde v porovnání s případem Bedřiška, kde šli pachatelé s naprosto lehce prokazatelným úmyslem ublížit Romům, vyvstávají mnohem větší pochybnosti. Jak se tedy dokazuje rasový podtext? Až podle počtu popálených?

To jsou pouze tři z nejmarkantnějších rozdílů a přece stejných faktů z obou kauz. Žhářský útok v ostravské osadě Bedřiška se navíc snažil „maskovat“ případem Vítkov, aby padlo podezření na extrémisty, což opět dokazuje dokonalou přípravu trestného činu. Jakmile však bylo dokázáno, že nejde o extrémisty, média se od případu odvrátila, čímž jen prokázala svou bulvární krvelačnost. Možná, kdyby v Bedřišce pár lidí uhořelo...

Pro média i soudy to nakonec vyznělo jako nějaká vyčpělá, nezajímavá kauza. Nikdo už nepožadoval přímý přenos ze soudní síně, nikdo se nepozastavuje nad tím, že bylo bezprostředně na životě ohroženo 11 lidí, zcela jedno, zda Romů. A pak nám, obyčejným lidem, spílejte rasistů!

Nenávist je tvořena především takovými závěry, jež ukázkově tvoříte VY – zástupci státu. A VY – „nestranná“ média, která jste se teprve na základě tlaku bloggerů rozkývala a zveřejnila kauzu o Patrikovi.

Když už jsme v Evropské únii, neexistuje tam nějaký zákon, který by České republice zakázal používat přídomek „právní stát“? Bylo by to velmi rozumné.

Čtěte další články o právu a spravedlnosti:

Romové z Vítkova možná lhali

Vsetín je trestán za soucit s Romy a romské lži – čtěte fakta!

Díky politikům už chápu význam rčení „Blbý jak bedna kytu“

Autor: Radomír Dolanský | pátek 10.12.2010 14:10 | karma článku: 35.13 | přečteno: 2305x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Srpen – měsíc Kamily Moučkové

Skončil srpen, měsíc, kdy nám mainstream pravidelně v posledních letech vytahuje před kamery a mikrofony dlouholetou členku předlistopadové KSČ a přední tvář socialistického zpravodajství Kamilu Moučkovou.

3.9.2019 v 4:56 | Karma článku: 39.79 | Přečteno: 1269 | Diskuse

Radomír Dolanský

Za zničení Babiše zaprodají strany i voliče

Vítězí v každých volbách! Čím více špíny na něj hází, čím větší fronty udavačů stojí v Bruselu s materiálem Babiš (skoro jako estébáčtí donašeči, že?!), tím více šílí nad takřka neměnnými preferencemi.

24.7.2019 v 5:33 | Karma článku: 40.74 | Přečteno: 1314 | Diskuse

Radomír Dolanský

Komunističtí dezinformátoři byli amatéři proti dnešním novinářům a politikům

Demokracie se v této republice brání na každém rohu, popřípadě náměstí. Každý se stal expertem na výklad tohoto nedokonalého, ale prozatím nejfunkčnějšího výmyslu lidstva. Ne nadlouho – orwellovská diktatura ožívá v Bruselu.

10.7.2019 v 10:32 | Karma článku: 42.05 | Přečteno: 1585 | Diskuse

Radomír Dolanský

Žluté vesty – protesty v EU budou gradovat

Nejen Marie Le Pen varovala, že Emanuel Macron je pro Francii špatná volba. Nyní to zjišťuje celá země. Pozdě. Podobné protesty zaplaví časem celou Unii, poněvadž neosocialistický způsob hospodaření potřebuje peníze.

9.12.2018 v 11:38 | Karma článku: 41.29 | Přečteno: 1742 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

"Trpělivost, Pavle ..."

Zatímco izraelská Ústřední volební komise finišuje v počítání posledních odevzdaných hlasů, základní půdorys se už zásadně nezmění. Modrobílí o jeden mandát posílili, Likud má jedno křeslo méně.

19.9.2019 v 17:55 | Karma článku: 5.92 | Přečteno: 123 | Diskuse

Ladislav Cihlář

státní zástupci pardonují "prasárnu"

Přestože bylo ukončeno trestní stíhání ve věci Čapí hnízdo, neustává diskuze k rozhodnutí státních zástupců, i od významných našich politiků.

19.9.2019 v 16:20 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 285 | Diskuse

Jan Bartoň

Primátor Hřib – jednička mezi nulami anebo obráceně?

Primátor Prahy Zdeněk Hřib zavítal do pořadu Události, komentáře, aby v něm obhajoval svou roztržku s premiérem Andrejem Babišem a poté svou „čínskou politiku“. Je jasné, že se cítí zcela nevinen!

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.90 | Přečteno: 4532 | Diskuse

Jan Polanecký

Němečtí politici a aktivisté brojí proti SUV autům. A jen u nich se rozhodně nezastaví

Nevím, kolika lidem už dochází, kam jsme se to dostali. A kolik lidí je ochotno nadále snášet brutální řízení vlastních životů politiky a ukřičenými skupinkami aktivistů.

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 33.64 | Přečteno: 771 | Diskuse

Bohumír Šimek

Babiš: České zdravotnictví je na tom skvěle!

Vnitřní dluh je 300 miliard korun, chybí 2000-3000 lékařů a 3000-5000 sester, chybí pomocný personál, zavírají se oddělení, bankrotují celé nemocnice, prodlužuje se čekací doba na vyšetření a operace.

19.9.2019 v 6:58 | Karma článku: 17.29 | Přečteno: 537 | Diskuse
Počet článků 380 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2858
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Najdete na iDNES.cz