Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Dost už!!!..., vy rasističtí Romové!

15. 04. 2010 9:35:03
Díky neschopnosti a unijní podlézavosti našich politiků začínají přerůstat romské výkřiky o rasismu až do absurdity. Doslovná připosranost celého politického spektra z představy, že by zde měla existovat spravedlnost pro všechny, dává rasistickým romským spolkům do rukou velmi silnou zbraň.

kct.ricany.wz.cz

Nyní to vypadá, že jsme na dobré cestě začít pálit knihy našich literárních klasiků jen proto, že si jejich dílo překroutí několik romských fanatiků k obrazu svému. A ono to funguje, poněvadž až na pár výjimek, se v našem státě nenajde politik na jakékoliv úrovni, jenž by byl schopen nahlas a srozumitelně říci těmto štvavým kampaním nekompromisní STOP!

Občanské sdružení Roma Realia ještě s několika dalšími spřátelenými romskými spolky kritizuje pasáž z Ladova kocoura Mikeše, kde je věta: „Milé děti, ti lidé byli cikáni“. Je docela možné, že se jim dostal do rukou odkaz na tuto pasáž, kolující již dlouhé měsíce po internetu. Nicméně zrůdnost myšlenky na odstranění téhle pasáže či zákaz jejího předčítání ve školách je alarmující. O to víc, že na kritiku souhlasně kývou i někteří naši politici a dokonce ti, kteří by měli být předními ochránci českého písemnictví – učitelé!

Jsem opravdu na nejvyšší míru znechucen českými politiky a naopak vzdávám v tomto případě hold romskému občanskému sdružení ROMEA, které má více rozumu než celá naše politická garnitura a veřejně se distancuje od výše zmíněného rasistického romského fanatismu. "Dopis s požadavkem stažení pohádkové knížky je čistě aktivitou hnutí Roma Realia v čele s Václavem Mikou a jeho spřátelených sdružení. Nejedná se tedy o názor obecně sdílený romskou komunitou." Anebo protest našeho kolegy – blogem, Drahomíra Radka Horvatha, v jeho článku Kauza kocour Mikeš.

Jsem přesvědčen, že zde je ta správná chvíle upozornit extremisty na druhé straně barikády, že nelze odsuzovat pro smyšlenky jedněch, Romy všechny! A takto smýšlejících Romů, kteří se staví proti vyjádření sdružení Roma Realia je celá řada. Na to bychom rozhodně neměli zapomínat!

Ale taktéž je zapotřebí donutit politiky, aby přestali poklonkovat naprostým lžím a překrouceným faktům a uvědomili si, že jsou to právě ONI, kdo neustále zvyšují nesnášenlivost mezi Romy a většinovým obyvatelstvem tím, že popírají zcela očividnou pravdu o nerovnosti práv a povinností a nezasloužené sociální síti!

Mnozí Romové by si však měli prostudovat dějiny svého etnika a třeba by jim konečně došlo, že v Evropě nejsou jen Romové, ale i Cikáni jak uvádím ve svém článku Jiří Čunek versus česká národní blbost. Stačí si například jen na Wikipedii zadat výraz Cikáni. A hle, on to, vážení, vůbec není hanlivý výraz, jak se lživě v České republice prezentuje. Bohužel, velká část takzvaného rasismu v Česku je založena na lžích.

Fanatické sdružení Roma Realia proslulo svými rasistickými excesy již několikrát v minulosti. Stěžovalo si například na Jiřího Čunka až u papeže Benedikta XVI., ohledně vystěhování Romů ze Vsetína. Ale proč „objektivní“ novináři a sdělovací prostředky a samozřejmě především výše uvedené romské sdružení nepřijeli do Vsetína a neposlechli si spokojené Romy, žijící ve zcela nových bytových jednotkách, které si nakonec pochvaloval i ombudsman, Otakar Motejl a které Romové navíc dostali zcela zdarma? Proč nyní nehulákají, že je to rasismus proti bílým? A to tedy je jako když bičem mrská!

To stejné sdružení Roma Realia před měsícem prohlásilo, že chystá hromadný exodus Romů z České republiky. I když prohlašují, že sponzorem exodu by měl být hollywoodský herec a v první vlně by mělo odejít 50.000!!! Romů, s klidem bych se vsadil, že převážná většina českého národa by na tuhle akci vybrala mnohem více než na Národní divadlo. A věřím, že první ve frontě by stáli příznivci bývalé Dělnické strany. Jéjda, není to rasismus, takovýto černý humor? A co teprve samotný výraz „černý“ humor?

Již mnohokrát jsem se zamýšlel, jak by u nás asi mohl tvořit například spisovatel Stephen King a mnozí další američtí spisovatelé, kdyby se v jeho knihách mluvilo o Romech, takovými výrazy jaké vkládá do úst hrdinům svých knih o černoších, pardon, ti už taky neexistují, o Afroameričanech, kde se to negry, přičmoudlíky a černou špínou jen hemží.

A dovedete si představit, že by se v české filmové komedii objevil podobný výraz jako například v americkém snímku Dům naruby, kdy se sousedka ptá: „Jste v pořádku? Slyšela jsem tady negerštinu.“ A ve filmu následuje spousta podobných rasistických narážek, které by jednoznačně musely být v dílech tuzemských autorů zakázány. Protože v Česku je už téměř zakázáno psát pravdu ze života. Pravdu, jak ji žije a říká běžný občan našeho státu. Ale říká ji stále více šeptem.

Tak, prosím, už dost toho romského nebo cikánského rasistického fanatismu!!! Už dost poklonkování a záměrné slepotě našich politiků. Uvědomme si, že právě takové překrucování pravdy a povyšování lží nad spravedlnost a rovnost je velmi nebezpečné! Přerůstá pomalu ale jistě v otevřenou nenávist. V nenávist, jejímž viníkem jsou jednoznačně politici. Nikdo si přece nenechá nadávat do rasistů od těch, kteří jsou z velké míry živeni, a to velmi dobře, z jeho daní.

Už se zde objevil politik, který chtěl řešit problém bez falešných příkras a lží. Politik, který chtěl spravedlnost pro všechny, tedy i povinnosti pro Romy, které jsou zákonem pro většinový zbytek obyvatel. Ano, byl to Jiří Čunek, kterého pořád někdo vytahuje z klobouku vůli pořád neprokázanému půlmilionovému úplatku, zatímco se to v politice hemží „občany“ s neprokázaným nabytím majetků v hodnotách desítek milionů.

A zatímco nám zde přibývá fanatických romských sdružení, která si už dokonce dovolí sahat na české literární dědictví.

Články s nejvyšší karmou:

DNA – pro vrahy ano, pro „doroty“ nikoliv?

Beznadějně zamilován

Jiří Čunek versus česká národní blbost

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Radomír Dolanský | čtvrtek 15.4.2010 9:35 | karma článku: 44.12 | přečteno: 9478x

Další články blogera

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 726 | Diskuse

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 881 | Diskuse

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma článku: 32.49 | Přečteno: 1177 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

769 dotačních titulů a 769 korun důchodcům ve valorizaci

Sdělit občanům, obývajícím českou kotlinku, že jim musíme „udělat škodu ráznou, uřezat jim kapsu prázdnou“ dle dávné říkačky, je tabu. I když i prezident NKÚ M. Kala prohlásí, „že země zdegenerovala z tržní ekonomiky na dotační“.

6.6.2023 v 9:40 | Karma článku: 22.03 | Přečteno: 323 | Diskuse

Jan Bartoň

Fiala s Babišem nelžou, jen dělají „svou práci“

Zaujal mě komentář k nedávnému duelu Andreje Babiše s Petrem Fialou na CNN Prima NEWS. Tento duel byl tvrdě napaden některými politickými komentátory.

6.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 25.82 | Přečteno: 574 | Diskuse

Jakub Černý

Definitivní změna Pirátského kurzu?

Včera došlo k odvolání Jany Michailidu z vedení strany, odůvodněním byly nálepky, zjednodušení a manipulace, kterou by člověk očekával od politické konkurence z pravé strany spektra. Ona ale překvapivě přišla z vlastní strany.

6.6.2023 v 8:38 | Karma článku: 12.07 | Přečteno: 272 | Diskuse

Michal Vimmer

Druhá fronta : evropské řešení

Musíme plnit spojenecké závazky ! Každý chápe, že "plnění" zní líp, než "USA nás nebudou chránit zadarmo." Zní to líp, než "sami se neubráníme". Llíp než "naše obrana stojí za tři tečky." Tak to vypadá s naší státní suverenitou.

6.6.2023 v 8:33 | Karma článku: 15.62 | Přečteno: 287 | Diskuse

Petr Borovec

Udržitelný mír

Abychom mohli žít v míru, musí být mír ziskový a dobývání ztrátové. Válka na Ukrajině je důsledek špatně vyřešených válek v minulosti. Co se stalo v minulých válkách?

5.6.2023 v 22:20 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 319 | Diskuse
Počet článků 397 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2844
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...